Місія бібліотеки - забезпечення якісним обслуговуванням громади міста

понеділок, 10 листопада 2014 р.

ТРИ ДОЛІ З МОТРОНІВКИ

6 листопада у літературно-мистецькій вітальні ЦМБ ім.М.Горького не було куди яблоку впасти. Гості зібрались на презентацію нової книги  "На гостину до Куліша" з численного творчого доробку нашої видатної землячки, члена Національної спілки журналістів України і Кременчуцької спілки літераторів "Славутич" Ольги Андріївни Пилипчук .

"Три долі з Мотронівки" - так називалась презентація. Три долі, три постаті, що посіли своє місце в українській культурі - Пантелеймон Куліш, його дружина письменниця Ганна Барвінок і кременчуцька поетеса Ольга Пилипчук.  Ольга Андріївна не випадково зібрала і видала свої вірші різних років, присвячені П.Кулішу і Ганні Барвінок - адже у 2014 р. виконалось 195 років від дня народження видатного українського письменника, поета, перекладача, визначної постаті вітчизняної літератури П.Куліша.
Сама презентантка родом з Мотронівки-Кулішівки - хутора Чернігівщини, де жили, творили і поховані письменник з дружиною. Тому їй так близьке кулішеве слово, і душа її летить до хутора і тужить за святою землею, за домівкою, якої вже немає. У кожний вірш про рідний край вкладає поетеса частинку цієї туги і сподівання повернутись на малу батьківщину.
Завідуюча філією №8 Л.Карпова щиро і проникливо повідала про нелегкий життєвий шлях поетеси. Ользі Андріївні довелось покинути рідну хату і  у пошуку свого покликання поїхати до Західної України. Доля привела її на Полтавщину, де вона, працюючи на літературній ниві, здобула заслужене визнання, ставши лауреатом  обласної  премії ім.С.Ковпака і літературної премії ім В.Юхимовича.
У виконанні учнів загальноосвітньої школи села Піщане звучали поезії П.Куліша, О.Пилипчук. В образі Ганни Барвінок вийшла поетеса Тетяна Луценко, що декламувала поему "Ганна Барвінок".
Багато теплих слів було сказано в адресу презентантки. Присутні - викладачі і учні шкіл міста, поціновувачі поезії, члени об'єднання "Славутич"  - щиро вітали авторку з новою книгою. Бажаємо і ми творчої наснаги Ользі Андріївни, про талант і людяність якої можна багато говорити, але вся правда про неї - в трьох словах з великої літери: Патріот, Громадянин, Поет.

Збірку поезій О.А.Пилипчук "На гостину до Куліша" можна прочитати у відділі мистецтв ЦМБ ім.М.Горького і філіалі № 8 ЦБС для дорослих.

Старкова В.,методист ЦМБ ім.М.Горького

пʼятниця, 7 листопада 2014 р.

СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА: КРОК НАЗУСТРІЧ ВИКЛИКАМ ЧАСУ

Сьогодні наше суспільство переосмислює роль і місце бібліотек, які воно створило і утримує. У свою чергу і бібліотека переглядає свою місію та завдання на шляху служіння новому суспільству.
5 листопада 2014 року в Центральній публічній бібліотеці м. Комсомольська відбувся круглий стіл «Сучасна бібліотека, якою їй бути?», на якому були присутні представники Централізованої бібліотечної системи м. Комсомольська та зав. сектором по роботі з молоддю ГО «Центр «РОДІС» Дмитренко Володимир.


Якими мають бути сучасні українські публічні бібліотеки? Як організувати роботу бібліотеки, щоб вона задовольняла потреби місцевої громади, займаючи належне місце в соціокультурній інфраструктурі свого регіону? – про це йшла мова серед учасників круглого столу. 
Представники Кременчуцької міської ЦБС для дорослих – завідуюча організаційно-методичним відділом ЦМБ ім. М.Горького Т.Майдак та головний бібліотекар сектору бібліотечного маркетингу В.Старкова поділилися з учасниками обговорень своїм поглядом на інноваційні зміни в сучасній бібліотеці на прикладі проектної діяльності  та яскравих загальноміських соціокультурних акцій, якими славиться останні кілька років Кременчуцька міська ЦБС для дорослих.
Під час обговорення виникло питання щодо адвокаційної діяльності бібліотек, тобто захисту їх інтересів, збереження бібліотекою свого статусу незамінного закладу культури.

Всі учасники заходу були єдині в думці: бібліотека потрібна громаді як культурний, мистецький центр і центр дозвілля та неформальної освіти, осередок доступу до державних інформаційних ресурсів та продуктів. Адже бібліотеки гармонізують життя громади, вони надають вільний доступ до знання і  можливості вдосконалюватися кожному. Бібліотеки об’єднують людей та ідеї, отже роблять суспільство сильнішим.
       Мово моя солов’їна – мова рідної України
       Ми, українці, живемо у вільній  і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.
         Традиційно до Дня української писемності та мови в бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих проводяться святкові заходи.
         6 листопада 2014 року юні мовознавці ЗОШ № 18 прийняли участь у годині української мови «Мово моя солов’їна – мова рідної України».
         Краще пізнати творчість українських письменників - М.Вінграновського, Л.Українки, І.Франка, П. Воронька допомогла літературна бесіда. На цьому заході лунало українське слово у вигляді історичного екскурсу в минуле.
         Бібліотекар юнацького відділу Подойникова О.В. розповіла про сучасний  стан впровадження державної мови, пролунали також у виконанні учнів 9 класу Полтавець Ю., Гончарової К., Дубчак Н. прекрасні вірші про мову як невичерпне джерело народної мудрості.
         До Дня української мови учням експонувалася книжкова виставка «Мова моя солов’їна – мова рідної України», за допомогою якої учнівську молодь ознайомили з історією України, походженням слов’янської писемності.

         У спадок від сотень поколінь дано нам чудовий дар – прекрасну мову. Користуймося нею, збираймо і розвиваймо її!



понеділок, 3 листопада 2014 р.

             
Діалог поколінь

           3 листопада 2014 року в  приміщенні корпусу КрНУ для студентів 1 курсу (гр. ФІЛ 1) пройшов захід  Діалог поколінь, присвячений 70-річчю визволення України та   річниці визволення Кременчука «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ».
Гостею цього свята була Гая Опанасівна Панова, очевидець тих подій. Вона застала той страшний час, їй було що розповісти  і чим поділитися з нинішнім  поколінням.
      Дуже цікавими були спомини нашої героїні про початок війни , про мобілізацію, евакуацію населення та багато інших подій, які закарбувала дитяча пам’ять. Молодь активно спілкувалася з Гаєю Опанасівною, задавали їй різні питання, на які вона з задоволенням відповідала. Вона пригадувала найбільш незвичайні ситуації та яскраві моменти, одним з яких було визволення  рідного міста.
       Треба ще раз наголосити, що всі ми повинні знати історію свого міста, родини, завжди пам’ятати про ту землю, на якій  народилися і не лише коли нам добре і коли край процвітає, а й тоді, коли рідна земля потребує допомоги чи порятунку.
            На заході були використані: відео про початок війни в Україні,
фільм-хроніка «Визволення Кременчука», а також відео пісочна анімація на воєнну тематику.

     


Діалог поколінь підготували та провели бібліотекарі читального залу Волощенко Н.О. та Тристан О І.
Час спливає невпинно і безжалісно. З кожним роком все меншою стає колона ветеранів. Але є ті люди, про кого сказав К.Симонов, що «вони мають право розповісти про війну  від імені всіх солдат, що здобули Перемогу, від імені тих, що дійшли  і не дійшли до неї, нагороджених  і ненагороджених, живих і мертвих»…
До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, був проведений  вечір Слави «Рідно земле! Пам’яттю людською ми збережемо героїчний подвиг твій». Підготувала і провела захід завідуюча бібліотеки-філії № 8 Карпова Л.О.  Ветеранів мікрорайону № 15  привітав депутат Автозаводської райради Штефан О. І. Діти з дитячих  та юнацьких клубів «Гармонія», «Дніпро» та ЗОШ № 28 підготували концерт, а також  сувеніри, зроблені своїми руками.






четвер, 30 жовтня 2014 р.

Твій біль, твій подвиг, Україно

Друга світова війна, розв’язана фашистською Німеччиною, стала однією із найкривавіших і драматичних подій за всю історію людства. В неї було втягнуто 72 держави.
Це був важкий час для України. Вперше в історії великої війни фашистів зупинив героїчною боротьбою мужній  народ. Голландія капітулювала на 6 день, Бельгія – на 11, Франція протрималася 42 дні. А Київ наші війська боронили 72 дні, 73 героїчні дні боролася Одеса, 250 днів захищався Севастополь.
29 жовтня в приміщенні відділу абонементу ЦМБ ім. М.Горького для постійних читачів відбувся  Вечір історичної пам’яті «Твій біль, твій подвиг, Україно», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
На захід була запрошена старший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Гришко Л.В., яка розповіла про роки окупації та визволення Кременчука. Вражаючі факти історії, які навела в своїй розповіді Лідія Василівна, викликали душевний біль у всіх слухачів. Такий страшний то був час. Все це супроводжувалось показом воєнної хроніки та фотографії нашого зруйнованого міста.
Захід вже закінчився, але читачі все не розходилися. Кожен хотів поділитися своїми спогадами про війну, адже це страшне лихо увійшло в кожен дім, в сімю. На жаль, людство так і не робить висновків… На прощання всі бажали один одному миру.




понеділок, 27 жовтня 2014 р.

28 жовтня вся Україна відзначає 70-ту річницю визволення від фашистських загарбників

І до цієї дати бібліотекарі читального залу ЦМБ ім. М. Горького в співпраці з музеєм ім. А.С.Макаренка та Кременчуцькою громадською організацією «Відродження» провели захід для учнів 9 і 10 класів школи-інтернату ім. А.Макаренка – «Шляхами подвигу і слави», який розпочався екскурсією  по музею ім. А.Макаренка.
Спочатку працівник музею   провела екскурсію, розповівши про життєвий шлях А.С.Макаренка, а потім  згадала про страшні роки війни.
Як  було не згадати, якими  довгими  та не легкими були для нас 1942-1945 рр. Батьківщина не раз переживала дні могутності й слави, мала справді легендарних героїв, мужньо долала найважчі випробування. І потім відроджувалась, виростала з руїн, виховувала нові покоління, закоханих у рідну землю лицарів правди і волі.
Розповідаючи про жахіття тих років, з болем в серці не можна було оминути і нинішню ситуацію в Україні. Україна – це єдина держава, то ж ми, патріоти, теж повинні єднатися,  ми – за Україну, цілісну, недоторканну і вільну. І наш святий обов'язок - зберегти те, що нам передали наші предки і передати нашим нащадкам.
Про все це розповіли бібліотекар читального залу Тетяна Дрьоміна та голова громадської організації Сергій Ільченко, який згадав ще про одну дату – 71-шу річницю звільнення м. Крюкова від фашистських загарбників. Також розповів про один із прикладів, яким повинен бути патріот, згадавши  подвиги своїх рідних, мужніх крюківчан, які брали участь у війні та не стали зрадниками – Ільченка Сергія Івановича (підпільника), Ільченко Віру Іванівну, Михайла Степановича Новохатька, Героя Радянського Союзу.

На завершення заходу діти поклали квіти до братської могили воїнам-визволителям Кременчука.