Місія бібліотеки - забезпечення якісним обслуговуванням громади міста

вівторок, 16 травня 2017 р.

    «Землі Полтавській присвячую…»
2017 рік для Полтавщини багатий  цікавими подіями. Ми відзначаємо відразу два ювілеї: 215 років утворення Полтавської губернії   та 80-річчя  Полтавської області. І, як подарунок тим, хто цікавиться історією рідного краю, - унікальне видання: 9-й том енциклопедії «Полтавіка», що присвячений образотворчому та декоративному мистецтву Полтавщини. І презентувати його  кременчужанам працівники відділу мистецтв запросили людину, яка безпосередньо брала участь у підготовці та виданні цієї книги.
11 травня 2017 року у літературно-музичній вітальні Центральної міської бібліотеки ім. М.Горького відбулася зустріч кременчуцьких  художників, митців, музейників, краєзнавців з В.М. Ханком – відомим полтавським мистецтво­знавцем, Заслуженим працівником культури України, лауреатом обласної премії ім. Панаса Мирного, автором понад 1700 праць, присвячених мистецькій спадщині Полтавщини, її архітектурі, діячам культури і мистецтва.
Не існує жодної галузі науки, культури і мистецтва, яка б не була збагачена мудрістю і талантом наших земляків. Полтавський край – унікальна скарбниця національної духовності й культури. Витоки української літературної мови, класичної літератури, театру, образотворчого мистецтва беруть початок на благословенній Полтавській землі. Не випадково Полтавщину називають духовним серцем України.
Сотні імен, особливо серед майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які раніше не були відомі науці, відкрито на Полтавщині завдяки невтомним пошукам Віталія Ханка.
На зустрічі В.М.Ханко розповів про історію створення «Полтавіки», про особливості Кременчуцького художнього регіону, про труднощі та радощі дослідницької діяльності, спілкувався з кременчуцькими митцями.
Зустріч зібрала людей різного віку, професій,   закоханих  у мистецтво і рідний край. І не тільки людей, а  також  і їх твори. 
Виставки бувають різні: за темами, за жанрами, за авторами, за певними періодами мистецтва. А нашу виставку об’єднала книга. Гостям представили виставку «Об’єднані «Полтавікою», де експонуються твори кременчуцьких професіоналів і аматорів, художників та майстрів декоративного мистецтва, відомих і починаючих митців, імена яких включені в книгу «Полтавіка. Полтавська  енциклопедія». Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з творами кременчуцьких митців. Виставка буде діяти до кінця травня.
Подарунком для усіх присутніх став виступ Віталія Куцовола - актора народного театру «Арлекін» при Кременчуцькому педагогічному коледжі, лауреата обласного конкурсу «Студентська весна - 2017» і Всеукраїнського театрального фестивалю-конкурсу «Весняна хвиля», який прочитав уривок з поеми Ліни Костенко «Берестечко».
Зі словами вдячності за невтомну працю від імені усіх присутніх виступили науковий працівник Кременчуцького краєзнавчого музею Людмила Іванівна Король, викладач Кременчуцької художньої школи Інна Вікторівна Мусієнко та Лілія Іванівна Корідзе – удова художника Шалви Корідзе.

І наостанок Віталій Миколайович  подарував відділу мистецтв свою нову книгу –  альбом,  присвячений  ювілею Полтавської обласної спілки художників «ПООНСХУ 45 років».

Літвінова І.В., бібліотекар відділу мистецтв ЦМБ ім.М.Горького

Немає коментарів:

Дописати коментар